Олексій Вадатурський

Герой України, міліардер, засновник та Генеральний директор компанії «НИБУЛОН»

1966-1971 роки –  навчання в ОТІХП ім. М.В.Ломоносова на факультеті механіко-технологічному та автоматизації.

В 1971 році закінчив ОТІХП ім. М.В. Ломоносова за спеціальністю «Автоматизація і комплексна механізація хімико-технологічних процесів».

1971 – 1983 роки почав свою трудову діяльність на Трикратському комбінаті хлібопродуктів головним енергетиком, потім працював главним інженером.

1980 – 1991 роки працював начальником виробничого відділу, заступником начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів.

В 1991 році створив і очолив спільне україно-угорсько-британське сільськогосподарське підприємство «НИБУЛОН» (назву утворено з початкових букв міст: Николаев, Будапешт та Лондон).

Сьогодні ТОВ СП «НИБУЛОН» – один з найкрупніших національних сільгоспвиробників, національний інвестор і зернотрейдер, вкладення якого в сільське господарство за 20 років перевищило 1 млрд. 300 млн. долларів. 24 филиали компанії розміщено в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях. О.О. Вадатурському належит пакет акцій «Чорноморського суднобудівного заводу».

З використанням новітніх технологій «НИБУЛОН» побудував ряд найкрупніших елеваторів-терміналів на Дніпрі та Південному Бузі,  а також власний флот типа «річка – море» для відродження цих річок як транспортних артерій.

В процесі свого розвитку «НИБУЛОН» регулярно запрошує молодих фахівців на керівну роботу в свої підрозділи. Наприклад, в 2010 році на елеватор м. Нова Одеса (Миколаївської обл.) прийнято на роботу молодіжний колектив, директором якого став наш випускник 2008 року Клименко С.А., що на факультеті АЕКСіУ спеціальність «автоматизоване управління технологічними процесами».

За підсумками Миколаївського міського конкурсу О.О. Вадатурський був удостоєний:

в 2002 році  – звання «Горожанин года» в номінації «Підприємництво»;

в 2004 році –  звання «Горожанин года» в номінації «Благодійність»;

в 2005 році – «Людина року»;

в 2006 році – «Меценат року»;

в 2007 році – «Людина року»;

в 2009 році за спеціальною номінацією «Інвестиційно-інноваційний проект 2009 року» удостоєний звання «Горожанин 2009 года»;

в 2001 році О.О. Вадатурський нагороджений міжнародною премією «Золотий Меркурій» і Почесною грамотою Кабінету Міністрів України;

в 2007 році – орденом УПЦ равноапостольного князя Володимира II ступеню.

в 2007 році О.О. Вадатурському присвоєно звання «Герой Україны» із врученням ордену Держави за видатний особистий вклад в укріплення потенціалу агропромислового комплексу, організацію та забезпечення досягнень стабільно високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, розвиток соціальної сфери;

в 2008 році О.О. Вадатурський удостоєний Державної премії України в області архітектури за архітектуру перевантажувального терміналу сільськогосподарського підприємства «НИБУЛОН» (показаного на фотографії) в місті Миколаїв;

в 2009 році проект «НИБУЛОНУ» зі створення річкових елеваторів-терміналів визнано «Інвестицією року» загальнонаціональної програми  України «Людина року – 2009».